Prečo akceptovať kryptomenu

Existuje niekoľko výhod, prečo prijímať kryptomeny vo Vašom podnikaní, no hlavnou výhodou kryptomien je rýchlosť a jednoduchosť platby. Potrebujete len jeden platobný údaj a platba môže prebehnúť v poriadku v priebehu pár sekúnd až desiatok minút v závislosti na kryptomene. Na uchovanie meny vám slúži peňaženka, ktorú môžete mať v počítači, ale i napríklad v telefóne a platiť pri chôdzi pomocou QR kódu. Poďme sa ale na výhody pozrieť jednotlivo.

NIŽŠIE TRANSAKČNÉ POPLATKY
Prijímaním kryptomien viete drasticky znížiť poplatky za transakcie od vydavateľov platobných kariet a aplikácií tretích strán. Menší obchodníci platia 2 až 4 percentá za transakciu kreditnou kartou, často s dodatočnými „skrytými poplatkami“.

RÝCHLA PLATBA
Čas potrebný na prevod financií je problém hlavne pri medzinárodných platbách. Ak posielame do zahraničia financie, môže nám to trvať od 2 do 5 dní, podlá toho kam financie posielame. Samozrejme, bankový systém cez víkend nepracuje ani v zahraničných, ani v tuzemských prevodoch. Najznámejšia kryptomena Bitcoin to zvládne za 10 minút. Druhá najznámejšia kryptomena Litecoin za 2 minúty (samozrejme aj cez víkend). Vďaka tomu môže obchodník rýchlejšie reagovať na potrebu zákazníka.

VYHNITE SA SPÄTNÉMU ODKUPU
Platba kryptomenou je nezvratná, tak že nie sú žiadne spätné platby vrátane tých, ktoré sú spôsobené odcudzením kreditnej karty alebo jej údajov. Keď dôjde k spätnému zúčtovaniu, tak spoločnosť s kreditnými kartami stiahne peniaze za transakciu z Vášho obchodného účtu a väčšinou zaplatíte aj poplatok za vrátenie platby.

ZABRÁŇTE PODVODOM
Ľudia môžu s kryptomenou platiť za Vaše produkty a služby bez toho, aby obetovali osobné údaje. Z tohoto dôvodu majú zvýšenú ochranu pred krádežou identity alebo platobných údajov, ktorú kreditné karty jednoducho nemôžu ponúknuť.

PRIJÍMAJTE MEDZINÁRODNÉ PLATBY
Malý a stredný podnikatelia často nepredávajú svoj tovar alebo služby na medzinárodnej úrovni hlavne kvôli nákladným medzinárodným transakčným poplatkom, ktoré môžu dosahovať až 8%. Kryptomeny zmierňujú náklady na globálne fungovanie prostredníctvom ľahších, rýchlejších a lacnejších medzinárodných platieb.

SPOKOJNOSŤ VÁŠHO ZÁKAZNÍKA
Akceptovanie kryptomien môže viest k zvýšeniu úrovne spokojnosti Vašich klientov a zákazníkov. Ponúknite svojim klientom a zákazníkom možnosť uskutočniť platbu kryptomenou, čím im dáte väčší výber a tým aj väčšiu kontrolu nad spôsobom platby a interakciu s Vašou firmou. Navyše, pridaná vrstva ochrany proti krádeži identity a platobných údajov, môže zatraktívniť Vašu spoločnosť u zákazníkov, ktorý chcú biť v online prostredí čo najväčšom bezpečí.

KONKURENČNÁ VÝHODA
Kapitalistická spoločnosť je súťaž. Prijatím kryptomeny ako platiaceho prostriedku budete mať konkurenčnú výhodu. Pridaním dodatočného toku príjmov a udržanie tradičných zákazníkov by mohlo byt dôvodom, prečo malý podnik preskočí svojho súpera. Nebojte sa vyskúšať nové technológie, aj keď to znamená, že ste prvý vo Vašej oblasti podnikania. Je dôležité mať na pamäti, že keď sa objavil internet, bol pomalý, mätúci a málo využívaný. Internet sa stal jedným z najdôležitejších vynálezov všetkých čias. Neexistuje žiadny prísľub, že kryptomeny sú ďalším významným pokrokom ale viem, že vo veľa veciach prevyšujú súčasný bankový systém a finančné transakcie.